Yıkılıyor mu?

Avrupa Birliği istiyor, Milletim istiyor diye her yasayı vatandaşı uyuta uyuta geçirdiler. Milleti uyutmusken bir de rejimi değiştirelim dediler, ölmüş insanın adına bile oyunu kullandılar 2010’da tek adamlık rejimini getirdiler.
‘Milletin yetkisini üzerime almak istemiyorum” diyen Atatürk’ü tek adamlık yöneten olarak gosterip, vatandaşa çalım atarak ”Ati alan Üsküdar’i gecti” diyerek ‘gerçek tek adamlık’ yönetimi, hak etmeyen bu ülkeye getirdiler.

Sonra ‘ne istedilerse verdik’ dedikleri cemaatle kol kola girerek, halka yalanlar söyleyerek rejimi değiştirdiler, “Bu rejimle ülke uçacak, güllük gülistanlik olacak” dediler, gelin görün ki ülkeyi, Merkez Bankası’nın ‘kefen parasi’ benzetmesiyle yastık altına koyduğu paraya göz diker hale getirdiler.

Eski siyasilerin bir birlerine o zaman söyledikleri ‘ülkeyi bir sente muhtaç ettiler’ lafı, bu günlerde gerçek olma noktasına taşındığını görüyoruz.

Batıdan esen ülkeye yaptırım uygulayacağız haykirislari, diğer yandan doğudan gelen s-400 rüzgarının batıya sıkıştırdığı esintisi tüm şiddetiyle üstümüzde hissettiriyor. Bu sikismislik altında ekonomi ezim ezim edilirken, tüm kesimler iliklerine kadar hissediyorlar.

Bu esintiler içinde 31 Mart sonrası İstanbul’da 13 bin farkla seçimi kaybeden Ak Parti telaş ve panikle İstanbul seçimini iptal ettirme arayışına girdi. Birşeyler oldu, oy sayımında usulsüzlükler var ve oyumuz çalındı fırtınaları koparıldı ve bir liderin de seçim iptal edilsin milletin tecellisi sandığa tam yansısin çağrıları YSK’da yankılandı. Asillerin yerine oy kullanan yedeklerin işaretleriyle seçim iptal edildi. 13 bin oy farkıyla seçimi kazanan Ekrem İmamoglu’nun elinden, verilen mazbata 18 gün sonra geri alınarak bir mağduriyet yaratıldı. Mağduriyetlerle iktidara gelip bu şekilde koltuğunu koruyanlar, bu kez mağduriyet yaratıp, zul eden durumuna geçtiler. Halkın yakından izlediği ve içten kızdığı bir bakış ortamında, 23 Haziran’ da sadece İBB Başkan seçimi için İstanbullular tekrar sandık başına kararlı ve hiddetli biçimde gittiler.

Sandiklar açıldığında Vatandaşın mesajı netti: ‘’Oylarimizla verdiğimiz mazbatayı hileyle geri aldınız! Ekonomiyle ilgilenmeyip, işinizle ilgilenmeyi birakip, İstanbul seçimi ile ilgilendiğiniz için size bir Osmanlı tokadı atiyoruz” dediler.

Böylece bir kez daha “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder” açıklamasını miting alanlarında yapanlar kaybetti, ikinci kez ve yüzde 54 gibi farkla İstanbul tarihinde oy alarak başkan olan Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını bir kez daha kazandı. Türkiye’de, demokrasi, hak, hukuk, adalet diyenler kazandı.

Bir korku imparatorluğu kanadından yara aldı, rejimi tartışılır hale geldi ve tek adam kaybetti. Bundan sonra demokrasi yeniden itibar kazanacak, demokrasiyi rafa kaldıranlar milletin dediğine kulak verecekler. Acele demokrasi..!

Yorum Yapın