Umut Oran Akhisar’da! Oran: AKP’liler sandığa gitmeme eğiliminde

CHP PM üyesi Umut  Oran, Milli İttifak’ın CHP’li Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu’ya destek amacıyla Akhisar’a geldi. Umut Oran, “Türkiye genelinde AKP’liler partisinin ülke  ekonomisini getirdiği duruma tepki amacıyla sandığa gitmeme eğilimindedir’’ dedi..

Parti lokalinde partililere bir konuşma yapan Umut Oran, “Seçime 3 gün kaldı. Ancak 31 Mart Pazar uzun bir süreç olacaktır. Hepimize düşen görev sandıklara sahip çıkarak, sonuçların doğru bir şekilde alınmasını sağlamaktır. 75 gün önceki tablo bugün değişmiştir. Görülen o ki, kızgınlığı ve küskünlüğü nedeniyle sandığa gitmeyeceğini söyleyenler bugün Kuva-i milli ve Atatürk’ün verdiği güç ve ışığa sahiplenme duygusu, Cumhuriyete sahip çıkma sorumluluğu ortaya çıkmasıyla CHP’lilerin tamamının oy kullanamaya gideceği görülüyor. Şunu unutmayalım; bir oy bile çok önemlidir. 2014 yılında Sinop’u bir oyla kaybettik. Şu 3 gün içinde sandığa seçmenin gitmesi için etrafımızı ikna edelim. Pazar günü de ıslak imzalı tutanakları anında partimize ulaştıralım’’ dedi.

Oran, 17 yıldır arda arda gelen sandık bezginlik, ekonomideki kötü gidişin sonucu enflasyon canavarının ortaya çıkması, evde tencerenin kaynamasında ekonomik sıkıntı oluşmasının seçmene olumsuz yansıması ve kızgınlığının artmasıyla bir tepkinin oluştuğunu ifade ederek, “Bugün AKP’liler bile partisine kızın duruma gelmiştir. Bu şımarıklığı 31 Mart’ta sandığa gitmeme ve gitse de boş oy kullanma eğilimde olan AKP’liler partisine kızmakta ve bir ders vermenin hesabını yapmaktadır. Bu nedenle bir oyu bile kaybetme lüksümüz yoktur. Son 2 günü iyi değerlendirip, sandığa olumlu yansımasını sağlayarak adayımız seçtirmeliyiz.  Çok iyi projeleri var ve süreci iyi götüren adayım

ız var. Besim Dutlulu’yu bu kez başkan yaptıracağız. ‘’

Umut Oran daha sonra CHP Akhisar İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Aday Besim Dutlulu, Meclis üyesi adayları ile birlikte Tahirün Caddesi’nde esnaf ile buluşarak Dutlulu’ya destek istedi. Umut Oran,  bir esnaf grubunda “Hepimiz Besim Dutlulu’ya oy vereceğiz. Ama bu arkadaşı ikna edemedik’’ demeleri üzerine vatandaşı ikna ederek, desteğini aldı.

Yorum Yapın