Muhteşem Gecede Kültür Sanat Ödüllerimizi dağıttık

akhisarpostasi.com olarak geleneksel kültür ve sanat ödüllerimizi dün gece sahiplerine teslim ettik. Hayli geniş bir davetlimizin katıldığı gecede, flütü ile Özlem Yıldız, sazı ile Güven Aydın bir müzük ziyafeti verdi.

Gecede Genel Yayın Yönetmeniz Arif Arı bir konuşma yaptı. Arif Arı; “Kültür ve sanatı hatırlatmak, dikkatleri çekere değer bulmasını ve artmasını desteklemek amacıyla, sanatçıyı ve sanatın değerlerini yükseltmek maksadıyla bu geceyi düzenleyerek, ikinci kez sanatı ödüllendiriyoruz” dedi. 

Akhisar Belediye Meclisi Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz ve program sunuculuğunu Asuman Yürekli’nin yaptığı gecede önce bizi yazılarıyla destekleyen ve geniş bir kitleye yayılarak tıklanmamızı sağlayan yazarlarımızı unutmadık ve kendilerine birer teşekkür plaketi verdik. Yazarlarımız; Prof. Dr. Doğan Göçmen, Bülent Sağlam, Ali Özenç Çağlar, Coşkun Çağlar, Haldun Akyüz, Aytül Örünç, Havva Ağral, Mehmet Akif Aksezgin ve Milletvekilimiz A. Vehbi Bakırlıoğlu’na bir kez daha destekleri için teşekkür ediyoruz. Plaketlerini Genel Yayın Yönetmeniz Arif Arı, Prof Dr. Doğan Göçmen’e verirken diğerlerine davetlilerimiz arasında CHP Akhisar Belediye Meclis Üyesi Aydın Coşkun, Eğitim İş Sendikası Akhisar Temsilcilik Başkanı Cem Kadir Bedirhanoğlu, Ali Özenç Çağlar, Hülya Çap, Rengül Yazgan tarafından verildi. Geceye katılacağını bildiren ancak Manisa’da önemli bir toplantıya katıldığı için mazeret bildiren Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu katılamadı.

İkincisini yaptığımız kültür sanat ödülleri, 5 kişilik seçici kurul; Başkan Coşkun Çağlar, Rengül Yazgan Altay, Gülsüm Kaya, Hülya Çap ve Özlem Yıldız tarafından Aralık 2018’de belirlenmişti.

Coşkun Çağlar başkanlığındaki seçici kurulun değerlendirmesi sonrasında belirlenen Edebiyat Dalında İlhan Gedük’e ödülünü CHP İlçe Eğitim’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi  Sevil Büyükyazgan,  Müzik Dalında Mustafa Kılınç’ın ödülünü İyi Parti Akhisar Teşkilat Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Resim Dalında Aydın Dalda’ya ödülünü Resim Öğreticisi Gülsüm Kaya, Seçici Kurul Teşvik Ödülünü Yeliz Dedeoğlu’na ödülünü Arife Arı verdiler.  

Seçkin davetlilerimiz arasında, CHP İlçe’nin bazı yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Kındıroğlu ve Yönetim Kurulu, CHP Akhisar Belediye Meclis Üyesi Coşkun Aydın ve Diş hekimi Akhisar Dişhekimleri Odası temsilcisi Tülin Coşkun,  CHP Belediye Başkanı Aday Adaylarından Adnan Selvi ve eşi,  Eğitim İş Sendikası Akhisar Temsilciliği Başkanı Cem Kadir Bedirhanoğlu, Yönetim Kurulu Hukuk Sekreteri  Akın Kara, Akhisar Kadın Derneği adına Fatma Çelebci, Atatürk Mahallesi Muhtar Adayı Zeynep Günsel ve çok sayıda akhisarpostasi.com takipçisi ve sanat sever davetlisi katıldı. Geceye İyi Pari İlçe Başkanlığı ve Eğitim İş Sendikası çelenk  gönderdi. 

Yorum Yapın