Kadın sesleri projesi sürüyor

Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın ve Siyaset Çalışma Grubu, Akhisar’ın Kadın Sesleri Projesi kapsamında Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Arıcı Çap’ı  ziyaret etti.

Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Pehlivan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte yaptığı ziyaretlerde birçok konuda görüş alıverişinde bulunuldu.

ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap’ın yaptığı açıklamada, Akhisar’da Sanat birçok alanında faaliyet yaptıklarını kadın arkadaşların katılımının yoğun olduğunu ve kadınlara Sanatsal faaliyetlerin kimlik kazandırdığını bunu önemsediklerini belirterek;

“Bizden destek isteyen her kurumla ve uzlaştığımız her konuda ortak projeler üretebileceklerini, Kadın Meclisi ile birlikte ortak projelerde yer alabileceklerini ve destek olacaklarını” belirtti.

Akhisar’da kadın temsilinin yeterli olmadığını,  ancak son yıllarda kadınların her alanda aktifleştiklerini bununda önümüzdeki dönemlerde kadın temsilinin daha da artacağını gösterdiğini ifade eden Hülya Arıcı Çap, özellikle bu dönem her mahallede birçok kadın muhtar adayının olmasından mutlu olduğunu belirtmiştir.

AİLE DANIŞMA MERKEZİ..

Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Feride Sakarya’nın önerdiği Akhisar’da bir Aile Danışma Merkezi önerisine katıldıklarını belirten Hülya Arıcı Çap kendisinin de Aile Danışmanlığı Eğitimi aldığını, Akhisar’da bir Aile Danışma Merkezi kurulmasının gerekli olduğunu, bu konuda destek vermek ve birlikte çalışmak istediklerini belirtti.

 Meclis yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu tarafından ASDER Başkanına çiçek takdim edildi.

Yorum Yapın