İşçi servis durakları kapalı hale getirelecek!

Millet İttifakı’nın Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, sabahın erken saatlerinde otobüs duraklarında servis bekleyen fabrika işçilerine simit ve poğaça ikram ederek, Kapalı Servis Durakları projesinin müjdesini verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Akhisar’daki ortak Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Beraberindeki gençler ile birlikte sabah saat 05.30’dan 07.30’a kadar otobüs duraklarında servis bekleyen fabrika işçileri ile sohbet eden Dutlulu, onlara simit ve poğaça ikram ederek ‘hayırlı işler’ diledi. Akhisar’daki fabrika işçileri için hayata geçirecekleri Kapalı Servis Durakları projesinden bahseden Besim Dutlulu, fabrika işçilerinden destek sözü aldı. 

İŞÇİLERE SİMİT VE POĞAÇA DAĞITTI

Sabahın erken saatlerinde otobüs duraklarında servis bekleyen işçilere günaydın diyerek, kolaylıklar dileyen Besim Dutlulu, işçilerle simit ve poğaça dağıtarak onlarla bir süre sohbet etti. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Akhisar’a yapacakları hizmetleri anlatan Besim Dutlulu, fabrika işçilerinin en büyük sorunlarından birisi olan kapalı durak yerleri projesi hakkında bilgiler verdi. Fabrika işçileri, kapalı servis duraklarına oldukça ihtiyaçları olduklarını belirterek kış aylarında servis aracı beklerken oldukça sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

FABRİKA İŞÇİLERİNE MÜJDE!

Kapalı servis durakları projesiyle sabah saatlerinde servis otobüsü bekleyen fabrika çalışanlarına yardımcı olacaklarını vurgulayan Dutlulu, “Belediye olarak Akhisar’a ve Akhisarlılara en iyi şekilde nasıl hizmet edebiliriz, onların dertlerini, sorunlarını nasıl çözebiliriz bunun derdindeyiz. Fabrika çalışanlarımız için ısıtma ve soğutma sistemleri olan 30 veya 40 kişi kapasiteli servis duraklarını Akhisar’ımızın içerisindeki belirli noktalarda oluşturacağız. Bu projeyi hayata geçiren belediyelerin sayısı oldukça fazla. Akhisar Belediyesi de bu hizmeti Akhisarlılara sunacak. Bu sayede soğuk kış günlerinde fabrika işçilerimizin kötü hava koşullarından korunabilecekleri bir alan oluşturacağız. Akhisar’ın sorunlarını biliyoruz ve 31 Mart’tan sonra bu sorunları çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

“AKHİSARLILAR ARTIK HAK ETTİĞİ HİZMETLERE KAVUŞACAK”

Akhisar’da belirli mahallelerde bulunan işçi servis duraklarını kapalı hale getirerek, soğuk kış aylarında servis aracı bekleyen Akhisarlıların daha rahat ve konforlu bir hizmete kavuşacaklarını dile getiren Besim Dutlulu, yağışlı havalarda işçilerin oldukça mağdur olduğunu söyledi. ‘Kardeşlerimin, abilerimin, ablalarımın daha sağlıklı şartlarda servis aracı beklemesi için ne gerekiyorsa yapacağım’ diyen Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Akhisar, Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alıyor. Ama hizmetler noktasında en son sıralardayız. Bizim dönemimizde bu durum değişecek. Akhisarlılar artık hak ettiği hizmetlere kavuşacak. Biz siyaset yapmaya değil, hizmet üretmeye geliyoruz. Çünkü Akhisar’daki her bir vatandaşımız bu hizmetleri fazlasıyla hak ediyor. İnşallah sizlerin de desteğiyle Akhisar’a seviye atlatacağız.”

Yorum Yapın