DİSK Emekli Sen Türkiye’de aynı anda DİSK Başkanına destek açıkladı

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında yaptığı bir açıklamadan dolayı soruşturma açılmasına DİSK Emekli-Sen Türkiye’de aynı anda Çerkezoğlu’na destek veren basın açıklaması yaptı. Bu kapsamda Akhisar şube Başkanı emekli öğretmen Mehmet Curaoğlu da, yönetim kurulu ve üyelerin katılımıyla, Eğitim Sen binasında bir açıklama yaparak, Çerkezoğlu’na destek verdi.

 DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun, DİSK’in görüş ve taleplerini anlatan bir konuşmada Türkiye’nin gidişatına ilişkin düşünce ve  fikirlerini beyan etmesi üzerine açılan soruşturmaya ilişkin Emekli-Sen Akhisar şube Başkanı Mehmet Curaoğlu yaptığı açıklamada, “ Ülkemizde basın özgürlüğü AKP iktidarının çok yönlü saldırıları sonucu yok edildi ve ediliyor. Çok sayıda gazeteci tutuklanırken birçoğu için davalar açılıyor. Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ile Anayasamızın güvence altına aldığı örgütlenme ve toplanma özgürlüğü günümüzde ağır baskı altındadır’’ dediği açıklamsını şöyle sürdürdü:

“ Toplantı ve eylem hakkı yasa dışı tehditlerle yok edilmek istenirken, sürekli olarak halkı birine düşürmeye dönük nefret söylemleri canlı tutuluyor. Hal böyle iken, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun DİSK’in görüş ve taleplerini anlatan bir konuşmada Türkiye’nin gidişatına ilişkin düşüncelerini, fikirlerini ifade ettiğinden dolayı açılan ceza davası kabul edilemez. DİSK’in görüşleri yoksulluğa yolsuzluğa ve adaletsizliğe karşı insan onuruna yakışan aş iş özgürlük ve adalet mücadelesidir. Dolayısıyla Devrimci İşçi Sendikalar konfederasyonu Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’na yapılan bu haksız ve adaletsiz suçlamayı esef ile kınıyor. Sayın, Genel Başkanımızın yanında olduğumuzu biz DİSK Emekli-Senli emekliler olarak her zaman her yerde demokratik meşru hak alma mücadelemizden taviz vermeyeceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Baskılar bizi yıldırılmaz, Direne direne kazanacağız, Yaşasın DİSK, Yaşasın Emekli-Sen’’

Yorum Yapın