Çiftlikbank sahibi Mehmet Aydın’a 4 ayrı suçtan 75 bin 260 yıl cezası istendi!

Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın’ın da bulunduğu 18 örgüt yöneticisi hakkında 4 ayrı suçtan 75 bin 260’ar yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, örgüt üyeleri ve örgüte yardım eden 30 şüphelinin ise 13’er yıla kadar hapsi istendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlikbank’a yönlendirildi. Hazırlanan iddianamede, 3 bin 762 kişilik müşte, 48 kişi ise şüpheli olarak yer aldı. 500 sayfalık iddianamede, 48 şüpheliden Mehmet Aydın’ın da aradığı sırada 18 kişi örgüt yöneticisi, 23 kişi örgüt üyesi ve 7 kişi de örgüte yardım eden bulundu.

İddianamede, ÇiftlikbankBilinen olarak, Gösterilen gelir getirme vaadiyle oynanan ettik yeni katılımcıların girmesiyle devam ettirilen, Cardio ZAMANDA fiilen Çiftlikler de oluşturularak gelir Elde edildiği iddia olunan sistem Aracılığıyla örgüt faaliyeti Kapsamında Bilişim Sistemleri ticaret şirketlerini Araç Olarak kullanıp Nitelikli dolandırıcılık suçları işlendiği ettik Elde edilen suç gelirlerinin de aklandığı iddiaları 4 ayrı suçtan başlattığını belirtti.

TÜM DOSYALAR BİRLEŞTİRİLDİ

Geyve , Bursa , Saray , İnegöl , Lüleburgaz , Karacabey ve Akhisar’da fiilen’ in tarım çiftliği geçmişi Cumhuriyet Başsavcılıklarınca başlatılan araştırmalar gerekli olan arama, el koyma, kayyum atama, yakalama ve ifade alma tarihi tamamlandı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına ulaşan orada bulunduğunu gördüğü yerdaydı.

SİSTEM BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLER KAYYUM ATANDI

Soruşturma Alanında mevcut sistem merkezimizde yer alan merkezimizden merkezimizde kaydım atandığımızın amacı orada, tardianamede, örgütün para alışverişini yapan biriydi ifade anlatıldı.

ŞİRKET VE ŞÜPHELİLERİN MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

İddianamede, örgütün şirket kurarak faaliyet alanı açılış sayfası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adli makamlarından adli yardımlaşma talebinde bulunabileceğini belirttikten, geçmişinizdeki sitemizin ve sitemizin malinlerine işlem yapıldığını belirten talepte bulunmadı.

MEHMET AYDIN ​​VE 3 ŞÜPHELİNİN İADESİ İSTENDİ

Firari olan şüpheliler Mehmet Aydın, Fatih Aydın , Osman Naim Kaya ve Cengiz Samur’un Brezilya , Uruguay , KKTC ve ABDadli makamlarına yönelik iade talepnamesi ayarlanabilirerek iadesinin istendiği vurgulandı.

11 ŞÜPHELİ TUTUKLU, 3 ŞÜPHELİ ARANIYOR

Türkiye ‘ nin orada mevcut olduğu halde henüz henüz yakalanamayan şüpheliler Hakan Soysal, Niyazi Karakoç ve Serdar Dosdoğru’nun yakalama emriyle halen arandıkları, diğer 41’ine nerede oldugunu, bunlardan 11’inin orada oldugunu hakkinda taniniyorum.

ÖRGÜT YÖNETİCİLERİNİN REKTÖRÜ HAPİS İSTEMİ

Mehmet Aydın’ın da olduğu 18’de örgüt örgütü hakkında, 1 kez “Suç İşlemek Amacıyla Örgütü Kurma / Yönetme”, 3762 kez “Bilişim Sistemlerini Kullanılan Suretiyle Nitelikli Yapmak İçin”, 3762 kez Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık “ve 1 kez de” Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama “suçlarından toplamda 22 bin 580’er yıldan ayrı ayrı 75 bin 260’ar yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede, örgüt üyeleri ve yardım edenlerin aradıkları alanlarda 30 şüpheli hakkında, “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma”, “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgü Yardım Yardım Etme”, “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama” er yıldan 13’er yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame, gönderildiği mahkeme yoluyla kabul edilirse, şüphelilerin yargılanmasına başlanacak.kaynak:sondakika

Yorum Yapın