Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı Akhisar’da da kutlandı!

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı ve Şehitler gününde tüm Türkiye’de olduğu gibi Akhisar’da da düzenlenen programlarla kutlandı ve

başta Çanakkale Şehitleri ve tüm şehitler anıldı. 

İlk program, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı münasebetiyle sabah saat 09.00’da Akhisar Yeni Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlikte çelenk koyma programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Şehitlik anıtına sırasıyla Kaymakam Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Celalettin Çubuk çelenk koydu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Meydan Komutanlığı Hava Piyade  Üsteğmen Metehan Sarı yaptı.Kaymakam Sabit Kaya şehitlik defterini imzaladı. Duaların ardından şehit mezarları ziyaret edilerek program son buldu.

Necdi Şentürk Merkez parkı içinde Akhisar Belediyesi Sinema Salonunda Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Beden eğitimi Öğretmeni Öcel Hancı’nın komutu ve Müzik öğretmeni Mustafa Kılıç’ın yönetimi ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Hava Meydan Komutanlığı Hava İstihkam Üsteğmen Yasin Acur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programını slayt gösterisiyle sundu. Ardından sahne alan Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler anısına kendi yazdığı şiirini okudu.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİNE ZİYARET

Programın sona ermesinden sonra protokol üyeleri, saat 11.30’da Akhisar Şehit ve Gazi Aileleri Derneğinin Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez parkı içinde bulunan dinlenme evini ziyaret ederek lokma hayrına katıldılar.

Öte yandan Şehit Hasan Acar Ortaokulunda da Çanakkale Şehitleri için anma programı yapıldı. Siyah tihşört üstlerinde olduğu giysi ile şiirler okudular.  

 

Yorum Yapın