Bakanın açıklaması seçim vaadi mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ilk geldiğinde Akhisar’da hatırlamadığı zeytin üreticisini bu kez Ankara’dan tekrar geldiği Manisa Salihli’de zeytin üreticisini hatırlayarak tane zeytine prim verileceğini açıkladı. Bu aciklama zeytin üreticisine seçim vaadi mi sorusunu akla getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Manisa’nın Akhisar ilçesine gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi ziyaretlerde bulunmuş, bu ziyaretler sırasında sık sık tane zeytine prim desteği talepleriyle karşılaşmıştı. Akhisarlı zeytin üreticilerinin isteğine kayıtsız kalmayan Bakan Pakdemirli, ziyaretinin üzerinden 1 hafta bile geçmeden müjdeli haberi açıkladı.

4 gün sonra tekrar Manisa’ya gelen Bakan Pakdemirli, zeytin üreticilerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Salihli ilçesinde konuşan Bakan Pakdemirli, Manisa’nın zeytin varlığı açısından önemli bir bölge olduğunu ifade ederek, zeytin yağında uyguladıkları 80 kuruşluk prim desteğinin ardından tane zeytine de prim vermeye başlayacaklarını açıkladı.

Bakan Pakdemirli, zeytin üreticisine verilecek desteğe ilişkin bakanlıktaki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “Rakamlar 15-25 kuruş arasında olabilir. Bundan sonra zeytin üreticimiz de tane zeytine prim almış olacak” dedi.

Yorum Yapın