8 Mart Kadın Dayanışma Derneğinden Feride Sakarya’ya tepki!

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, Şehir Parkı Kadın El Emeği Pazarı’nda düzenlediği basın açıklamasında, ATSO Meclis Başkanı ve AKP Belediye Meclisi Adayı Feride Sakarya’ya “Kadın ve Aile Danışma  Merkezi’’ konularındaki açıklamalarına tepki gösterdi.

Bu konuda Feride Sakarya’nın inisiyatif alacağı yolunda yaptığı açıklamalarını siyasi bulan 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği üyeleri bir basın açıklaması ile, “bu konuda 2 yıldır, çaba sarf ettiklerini, imza toplayarak ilgili makamlara verdiklerini, Akhisar Belediyesi Meclisi’ne önerge verilmesini sağladıklarını” duyurdu.  Yönetim Kurulunun açıklamasında, “Akhisar Belediyesi’ne 2017 yılında teslim ettikleri, ‘Aile Danışma Merkezinin’ açılması talebini belirten imza kampanyasına halen bir cevap verilmediği, ayrıca bu konuda iletilen randevu talebine yanıt alamadıkları’’ belirtildi.

Feride Sakarya’ya bu konularda çalışmalar yapmak istediğinde dernek kapısının açık olduğu davetini yapan 8 Mart Kadın Derneği, tüm kadınları 6 Mart’ta yapılacak Meclis toplantısına davet etti. 

Yorum Yapın