50 Bin TL’lik katma değer ürettiler! Bir yıllık emek sergide

Akhisar Kadın Derneği bünyesinde açılan kurslardan yetişenler, dernek çatısı altında oluşturdukları atölye çalışmasında bir yılda 50 bin TL katma değer yaratan üretimi gerçekleştirdiler. Kadınlar bir yıllım el emeklerini, Belediye Sergi Salonu’nda sergileyerek görücüye çıkarttılar.

Uzak Doğu üretim çantadan tutun, el emeği göz nuru örgüler, kilimler, poşetin alternatifi olarak fileyi üreten kadınlar, salonu adeta lüks mağazaya çevirdiler.   Üreten kadınlar sergisinin açılışını, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbir Bakırlıoğlu, Millet İttifakının CHP’li Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli, Akhisar Kadın Derneği Başkanı Hayriye Hacet ve yönetim Kurulu üyeleri gerçekleştirdi.

Akhisar Kadın Derneği Başkanı Hayriye Hacet yaptığı konuşmada, kadın kooperatifi kurma yolunda olduklarını, bundan sonra bu üretimlerin pazarlamasını, internet üzerinden ve butik mağaza tarzıyla yapmayı planladıklarını söyledi.

Burada sergilenen özellikle uzak doğu çantaların bazı lüks mağazalarda satışa sunulduğunu belirten Hacet, “13 kadın arkadaş tarafından dernek kuruldu ve bir ay sonra 3.cü yılımızı tamamlayacağız. Dernek olarak kadınların güçlendirilmesini hedef aldık. Bu güçlendirme ekonomik, sosyal, eğitim konularında destek veriyoruz. Derneğimizde kendi imkanlarımızda eğitici kazandığımız Wayuuçanta, amigurimi oyuncak örme, takı, aklımıza geldiğinde dikiş, canımız istediğinde nakış kurslarımız oluyor. Kısacası hangi alanda ilgimiz varsa hemen o konuda bir eğitim planlıyoruz’’ dedi.

Hayli ilgi gören sergi, davetlileri hayran bıraktı.  Sergi yarın kapanacak.  

Yorum Yapın