Trafik ekipleri motosiklet denetimlerini arttırdı

Akhisarda son günlerde üzücü, can kaybıyla sonuçlanan özellikle motosikletlilerin ağırlıklı olarak karıştığı trafik kazalarınin artması denetimlerin siklastirilmasina neden oldu. Yaz olmasıyla motosikletlilerin ekzos seslerini açarak trafikte seyretmeleri şehirdeki rahatsız edici gürültüye sebep olmaları vatandaşlar tarafından sık şikayetlere yol actiklari belirlendi. 

Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü  Trafik Denetleme Şubesi ekiplerince denetimler devam ediyor. Akhisar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gece gündüz vatandaşın huzur ve güveni için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri  ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmek için şehir içindeki uygulamalarının yanı sıra Gölet alanında da abartı egzoz, kask ve evrak kontrolleri yaptı.

Yapılan uygulamada motosiklet ve şarjlı bisikletlilerde kask uygulamasının yanında motosikletlerde abartı egzoz, plaka, ruhsat ve ehliyet kontrolü de yaptı. Egzozlarından yüksek ses çıkaran motorlara ve kask takmayan şarjlı bisikletlilere  cezai işlem uygulandı.  Şehir içinde motosiklet ve şarjlı bisikletlerinde kask takması gerektiği ifade edildi. 

Kask ile birlikte diğer evrak kotrolleri ve  uygulamaları Akhisar´da ara  ara devam edecek.

Yorum Yapın