O koltuğa baskı artıyor!

Bir önceki yazımda makam koltuklarının ne kadar hassas olduğundan, bu koltuklara oturanların da bu bilinçte olmasından söz etmiştim. Türkiye’nin en tepesinde oturandan, en alt kuruluşlara kadar bazı makam koltuklarının bağımsız ve partiler üstü olduğu ve manevi değeri, birleştirici gücü yüksek olduğu mutlaktır.

Ancak son yıllarda manevi değeri yüksek olan, birleştirici ve siyasi partiler üstü bu makam koltukları, üstlerine oturanlarca, suiistimal edilerek, itibarı zaafa uğratılarak tartışılır hale gelmiştir. Anayasa ve yasal düzenlemeler ile bağımsız koltukların üstüne örtülen kılıfların üzerine oturanlarca, siyasallaştırılan koltuklar zaafa uğratılarak, tartışmalara yol açtığı gibi saygınlıkları da yitiriliyor.

Son günlerde Akhisar’da böyle bir koltuğun tartışılır hale geldiğini bundan önceki yazımda belirtmiş ve siyasal etik olarak bu koltuğun istifa müessesi çalıştırılarak boşaltılması gerektiğine vurgu yapmıştım.  Ancak, böyle bir şey halen gerçekleşmediği gibi, tepkilere rağmen ATSO Meclis Koltuğunda oturan kadın başkan, zamklı koltuğundan kalkarak terk etmeye direniyor.

Bu dirence karşılık Meclis sırtını dönerken, ATSO yönetimi tavrını dışlama yöntemiyle sürdürüyor. Bizzat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy’un; “Bu hareketin doğru olmadığı, siyaseten erdemlik gereği  istifa edilerek, diğer kulvarda yolun alınması gerektiği, koltuğun siyasallaştırılmaması gerektiği , bu duruşunu sürdürmeye devam ettiğince ATSO faaliyetleri ve kendisi yanında yer almaması’’ noktasında uyarıda bulunduğu bilgisini aldım.

Bakalım! ATSO Meclis başkanı meşgul ettiği koltuğun önemini ne zaman anlayacak ve kuruluşu nasıl itibarsızlaştırdığını fark ederek, bu ısrarından vazgeçecektir? Bu tepkilere daha ne kadar karşı durabilecektir? Kendisini ve kuruluşunu daha fazla itibarsızlaştırmadan bu direnişe bir son vermeli ve tıpkı TBMM Eski Başkanı Binali Yıldırım gibi erdemlilik göstererek istifasını meclise sunmalıdır.

Not: Bir önceki sitemiz ‘siber’ saldırıya uğradığı için çöktü. Yeni server ve yeni yüzümüzle yayınımızı sürdürüyoruz…Site içindeki teknik çalışmalar sürüyor..

Yorum Yapın