İyi Parti İlçe Başkanından, Belediye Başkanının grup toplantısı paylasimina tepki geldi

İYİ PARTİ İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Mustafa KINDIROĞLU’ nun başkanlığında Ekim ayı meclis gündemine ilişkin grup toplantısı yapıldı.

Toplantıda meclis üyeleri Mustafa Ali KINDIROĞLU, Nurullah ZAĞLI, İbrahim Emre URSAVAŞ ve Gökhan KÖSE ile İlçe Sekreteri Recai BAKEK hazır bulundu.

Toplantı sonrası basına açıklama yapan İlçe Başkanı Mustafa KINDIROĞLU, ”Dün sosyal medyada yer alan CHP ile birlikte grup toplantısı yapıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını, İYİ PARTİ’ nin grup toplantısının bugün burada yapıldığını söyledi. Dünkü haberle ilgili olarak konuşan KINDIROĞLU, meclis üyesi arkadaşlardan birinin OSB toplantısı sebebiyle Belediyede olduğunu diğer iki arkadaşın ise Başkan Yardımcısı Ahmet TINAZLI tarafından aranarak gelin bir görüşelim çay içelim şeklinde Belediyeye çağırıldıklarını ve sohbet ortamında alınan fotoğrafın çarpıtılarak sosyal medyaya ve basına verildiğini söyledi.

Kindiroglu, ”Herkesin bildiği üzere grup toplantıları İlçe Başkanının başkanlığında ve tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Ancak CHP grubu, Başkanlığımıza böyle bir taleple gelmemiştir. Eğer meclis gündemi ile ilgili görüşmek için çağırsalardı Akhisar’ ın menfaatleri için seve seve toplantıya katılırdık” dedi.

Toplumu yanıltıcı haber yapan Belediye Başkanını kınandığını belirten KINDIOĞLU, ”siyasetin kin güderek yapılmayacak bir hizmet aracı olduğunu ve Belediye Başkanının karşılaştıkları tören, davet gibi organizasyonlarda İYİ PARTİ’ li arkadaşlara selem vermekten kaçındığını ve bunun siyasi nezakete sığmadığını” söyledi.

Yorum Yapın