Engellilere müjde! Dedeoğlu duyurdu: Reşatbey’de ”BizKafe” engellilere yeni bir merkez olacak

 

Engellilere tahsis edilen Biz Kafe’nin, tüm engellilerin kullanacağı yeni bir işleve dönüştürülmesi yolunda Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Yeliz Dedeoğlu anlaşmaya vardı. 

Meclis Başkanı Yeliz Dedeoğlu, şahsi Facebook hesabından yaptığı paylaşımında bir açıklama yaparak engellilere müjdeyi verdi. 

Yeliz Dedeoğlu paylaşımında; ”Yıllardır  Reşatbey Halk Konagı’nda Abzed Dernegı ‘BİZ Kafe’ yi dernek adına işletmiş ve dernek amaçlarının dışına cıkıp, kafeyi ticarethaneye dönuştürmüş ve kimseye hesap vermeden siyasi görüşü sebebiyle engellileri birbirinden koparmistir” dedi.

” Abzed Dernek Baskanı Cem Bayrak ve yönetiminin bu bölücü tutumu engellileri yeter diyecek haddeye getirmiştir” eleştirisini de yapan Dedeoğlu şunları belirtti; ”Tüm engelli arkadaşlarımızın bu durumdan rahatsız olması sebebiyle yine engelli arkadaşlarımızın talebi üzerine bu durumu belediye başkanımız Sn. Besim Dutlulu’ya bildirmiş olup oranın amacına uygun ve engellinin yararına kullanılması için Akhısar’ daki tüm engrllileri temsil eden biri olarak bu duruma el koymasını, amacına uygun çalıştırılmasını talep ettim. Başkanımızın duyarlı tutumu karşısında 31 temmuz 2019 da beledıyeye ait olan bu kafenin Cem Bayrak’tan alınması resmi olarak GERÇEKLEŞECEKTİR.”

  ”Bu durumu hazmedemeyen 3 _5 engellı arkadaşımız bıkmadan usanmadan engellileri gütme siyasetinden vazgeçmeyen Cem Bayrak O, 3 – 5 engelliyi örgütlemiş ve sosyal medyada aslı olmayan haberler çıkarmaya  kendisine yaraçalışmaktadır.” İddiasına yer rvererek paylaşımını şöyle tamamladı:

” Akhısar Reşatbey Mahalle Konağı’nın engelli yaşam merkezi olması engellıler adına hayati bir projedir. BEKLENTİMİZ, belediyemizin burayı sosyal tesis anlayışıyla önceliği engellilere hizmet amacıyla faaliyet göstermesidir 3 – 5 çıkarcı engellinin söylem ve davranışları şahşi çıkarları için beklentileri yerine gelmediğinden görüş ve düşünceleri asla tüm engellilerin görüş ve düşünceleri değildir. Reşatbey Mahalle Konağı engellıler adına vazgeçilmez ve geç kalınmış bir projedir. Belediyemizin buraya yapacak çalışmalarını engellıler olarak destekliyor, taktir ediyor ve teşekkür ediyoruz..”

Yorum Yapın