Dutlulu: Akhisarspor’la ilgimiz yok ancak 600-800 bin TL yardım ediyoruz

Belediye Başkanı Besim Dutlu, Facebook Hesabı üzerinden yaptığı naklen yayında vatandaşların kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Dutlulu, Akhisarspor’la ilgili sorulara; “Akhisarspor’la belediye olarak bir bağımız yok. Sadece yılda 600-800 bin TL arasında destek veriyoruz. 70 personel burada çalışıyor. İnşallah çalışıyorlardır’’ dedi.

“Türkiye Ziraat Kupası Finali maçından sonra hakeme değil de Başkan’a tepki verdiniz. Neden?’’ diye yöneltilen soruya; “Geçen hafta lig maçında hakeme tepki verecektik. Ancak tepki verilmedi. Hakeme bu saatten sonra tepki verseniz ne olur? Takımın düşmesine enel olamazsınız, o maçın sonucunu değiştiremezsiniz. Ancak Yönetim çok hatalar yaptı. Bu hatalar takımın bugünkü durumuna gelmesine neden oldu. Bu nedenle  öyle tepki verdim’’ dedi.

Eryüksel’in halkla ilişkileri zayıf..

Akhisarspor yönetimiyle konuşacaklarını ortak bir yol bulunarak yönetimin oluşmasında anlaşmaları halinde yine destek olmaya devam edeceklerini belirten Dutlulu; “Bu konuda görüşmemiz olacak. Akhisarspor Derneği yönetiminin yaklaşımını göreceğiz. Bizim gibi Akhisarspor Derneği’nin de şeffaf olmalıdır. Bütçesini kamuoyu ile paylaşmasını bekleriz. Hüseyin Eryüksel başkan iyi niyetli, ancak halkla ilişkileri zayıf’’ ifadesiyle başkanın yaklaşımı konusuna dikkatleri çekti. 

Dutlulu, Akhisarspor’un yönetimi değişmesi halinde yeni bir sinerji yakalanacağını ve bu sinerjinin kulübün geleceğini etkileyeceğini belirtti.

Basketbola önem vereceğim..

Spor salonuyla ile ilgili gelen soruya da, “Mevcut salon çok kötü. Basketbol için iyi bir salon değil. Mevcut projesi olan spor salonun projesinde de hata olduğu söylendi. Buna bakacağız. Ancak iyi bir basketbol salonunun yapılması, salonun yapılmasının planlandığı arsanın küçük geleceği konusunda şüpheler var. Ben de iyi bir spor salonu istiyorum. Bu konuda çalışacağız. Daha uygun bütçesi olan basketbola önem vereceğim. Ben de basketbolu benimsiyorum’’ şeklinde cevap verdi.

Yorum Yapın