Dutlulu: Akhisarspor’a destek olmak istiyoruz, kulüp de şeffaf olmalıdır

Belediye Meclisinin son toplantısında Akhisarspor’a olan yaklaşımı konusundaki eleştirilere cevap niteliğinde bir açıklama yapan ve Akhisarspor’un bütünune belediyenin maaş veremeyeceğini ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Daha önceki belediye yönetimince Akhisarspor’a tesisleri 10 bin TL’ye, stadyumu da 12 bin TL’ye kiralıyordu.  Ben Akhisarspor’a bunu uygun görmüyorum” dedi.

”Hem tesisleri hem de stadyumu ücretsiz olarak verebiliriz” açıklamasıyla Akhisarspor’a olan sevgisini gösteren Dutlulu şöyle devam etti:

Sartimiz, Kulüp şeffaf olmalıdır

”Sonuçta bir destek vereceksek böyle bir destek verelim. Biz her zaman Akhisarspor’un arkasındayız. Ama Akhisarspor’un şeffaf bir yapıya sahip olması gerekiyor. Sonuçta 130 milyon TL’lik bir bütçeden bahsediyoruz, bu az bir para değil. Bir de şöyle bir algı oluştu; ‘Besim Dutlulu Akhisarspor’u ele geçirmeye çalışıyor.’ Yasal olarak benim Akhisarspor’a başkan olma gibi şansım yok. İstesem de olamam. O partiden alalım başka partiye verelim yaparsak Akhisarspor’un zarar göreceğine inanıyorum” 

Yorum Yapın