CHP’de bayramlaşma yapıldı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar ilçe örgütü Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlasma programı uyguladı. 

Parti lokal binasında gerçekleşen bayramlaşma programına, CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, A.Vehbi Bakırlıoğlu da katıldı. 

 Partililerin büyük ilgi gösterdiği bayramlaşma programına İlçe Başkanı İsmail Fikirli, Belediye Başkan Vekili Sezgin Akkaynak, , yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları başkan ve üyeleri  ile partililer katıldı.

CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli, “Bayramlar insanların uzakların yakınlaştığı, dargınların barıştığı ve temelinde aile olan insan olan günlerdir. Geçenlerde Turizm Bakanımız dedi ki, bayram tatilini 8 gün yapacaktık, ben otel işletmecileriyle görüştüm. Doluluk yüzde 100’müş. 8 gün yapılmasına ihtiyaç kalmadı” dedi.

Fikirli,, ”Bayramlarımızı şirketler ve oteller için yapıyoruz, insanlar için yapmıyoruz. Ben bayramların, insanlar için kutlandığı günlerin yakın olduğu umuduyla hepinizin bayramını kutluyorum” elestirisiyle sözlerini tamamladı. 

BAKIRLIOĞLU; “TÜRKİYE EKONOMİSİNİN YÜZDE 75’İ CHP’Lİ BELEDİYELERDE”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “ Her zaman olduğu gibi bayramlaşmalar Akhisar ilçe örgütünde çok kalabalık olur. Yine bir aradayız, beraberiz. 31 Mart’ta yerel seçim süreci atlattık. 31 Mart’a bakıldığı zaman Türkiye’de en başarılı çıkan parti Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Aynı 1989 yılındaki başarıya benzer ve o başarıdan daha üstte bir başarı yakaladık. Şu anda İstanbul, İzmir, Ankara yani Türkiye’nin en büyük 3 metropolü ve bunun yanında Antalya, Adana ve Mersin gibi büyükşehir belediyelerini de kattık. Şu an Türkiye’de yaşayan nüfusun yüzde 50’si Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetilmekte ve Türkiye’deki ekonominin yüzde 75’i Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından yönetilmektedir.” dedi. 

 

“2023’DE MANİSA’DA VE TÜRKİYE’DE CHP DAMGASINI VURACAK”

Bakırlıoğlu; “Manisa da başarılı olduğumuz illerden bir tanesi. Bir önceki dönemde ne yazık ki iddialı olduğumuz seçimde az farkla bir çok belediye başkanlığını kaçırmıştık. Akhisar’da bunlardan bir tanesiydi. Ama bu dönemde önceki seçimlerde yapmış olduğumuz hataları tekrarlamadık. Hatalarımızdan dersler çıkardık, uyumlu ve birlik beraberlik içerisinde iyi bir seçim süreci yaşadık. İttifak olarak girmiştik, Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı İyi Partiliydi biz de 10 tane ilçede belediye başkan adayı çıkarmıştık. Bunların 4 tanesini kazandık. 71 yıl sonra Alaşehir Belediye başkanlığı koltuğunda Cumhuriyet Halk Partili bir arkadaşımız bulunmakta. Saruhanlı ve Turgutlu belediyesini kazandık ve hepimiz için en anlamlısı Akhisar Belediyesini uzun bir aradan sonra el birliğiyle kazandık. Şu anda Akhisar Belediyesinde başkanlık kapısı herkese açık, şeffaf ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Akhisarlılarla tanıştırdık.” sözlerini kullandı.

Bakırlıoğlu, ”1989 önemli bir tecrübeydi bizim için bir de 1994’te bu başarıyı sergileyememiştik. Biz geçmişte yaptığımız hatalardan derslerimizi çıkardık. 2023 yılında bir yerel seçim olacak. 2023 yılında şu an elimizde bulunan Saruhanlı, Turgutlu, Alaşehir ve Akhisar’ın yanına az farklarla kaçırdığımız Salihli, Sarıgöl, Gölmarmara ve Soma’yı da katacağız. Manisa Büyükşehir Belediyesini de katacağız. 2023’te yerelde Manisa’da ve Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi damgasını vuracak” iddiası ile sözlerini tamamladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ” Sadece İstanbul’u almakta kalmadık 1989’un ötesi çünkü 1989’da bir rejim tartışması yoktu, Cumhuriyet Halk Partisi açısından işler iyi gidiyordu 1989’da ve çok belediye kazanmıştık ama bu sefer dünya siyaset tarihine geçecek bir şey oldu. Dünya siyaset tarihini yerel seçimleri yazmaz bazı ayrıntıları not eder.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

”Ülkenin milli gelirinin üretildiği alanın % 75’ni ve nüfusun %53’ünü Cumhuriyet Halk Partili yönetimler yönetecek. Bu siyasete bir denge getirecektir. Bu Türkiye’nin bir diktatörlüğe sürüklendiği bir süreçte verilmiş önemli bir karar. Elbette bireylerin ve siyaset aktörlerin başarısını küçümsemek için değil. Hatta bana geçen Datça’da yılın siyasetçi ödülünü verdiler yolda gelirken düşündüm niye bana verdiler bu ödülü bu sene  gözlüklerden karıştırılıyor herhalde Ekrem İmamoğlu yerine bana verdiniz dedim güldüler. Ekrem İmamoğlu’nuın başarısını bu kadar önemsiyorum. Kemal Kılıçdaroğlunun dahiyane ittifak  siyasetini ve kendisini dahi geri çekerek son bir yılda iki kez Türkiye siyasetinde tarihe geçecek başarıları elde edebilsinler diye gençlerin önünü açışını  kendisini geriye çekişini ama bu geriye çekişin stratejisinde çok farklı siyasi yapıları bir araya getirmesinde başarısını son derece önemsiyorum. Ama önemsediğim başka bir şey var debin Vehbi Bakırlıoğlu bayramlarınızı kutlarken içimden şu geçti şöyle söylemek lazım her biri ailelerine selam söylesin, bayramlarını kutlasın ve her birinizle teker teker gurur duyduğumuzu söylesin. İstanbulu hep beraber kazandık. Türkiye’nin rejimini hep beraber yeniden kurtaracağız.”

” Atatürk’e ve Cumhuriyet’in kurucu üyelerine hakareti meziyet bilen birisinin  hedefinde Cumhuriyet’in 100. yılı olamaz evet hedef 2023’tür ama o hedef Cumhuriyet Halk Partisinin hedefidir.” diyen Özel şunları kaydetti:

”O hedef şudur 29 Ekim 2023 o gün bir Cumhuriyet resepsiyonu yapılacak 100 yıldır yapıldığı gibi o resepsiyon Atatürk’ün vasiyetine rağmen orman çiftliğinde ağaçları kesip yerine yapılan kaçak sarayda değil Atatürk’ün de tercih ettiği hepimizin de içine sineceği gibi Çankaya köşkünde yapılacak. O resepsiyona davetiyenin altına Atatürk’ün yattığı yerden içine sinecek yattığı yerden o güzel mavi gözlerinin içine güldürecek cumhuriyete ve Atatürk’e yakışan bir cumhurbaşkanı yapacak. O cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan değil o cumhurbaşkanı sizin, bizim seçeceğimiz bir Cumhuriyet çocuğu olacak. Kim olursa olsun selamlar olsun 2023’ün cumhurbaşkanına. İnsanlar diyecek ki Akhisar’ı yönetenler Manisa’yı da yönetebilir, İstanbul’u da yönetenler, Türkiye’yi de yönetebilir.  Bu gelecek hepimize çok büyük görevler veriyor. Ara vermeden çalışacağız. Sürekli anlatacağız yerel seçimleri başaracağız ne gün yapılırsa yapılsın en geç 24 Haziran 2023’de erkene alırlarsa başımızla beraber ama bunu hep beraber sağlamak mecburuz. Türkiye’nin yüzü gülecek. Dedik ve “Her Şey Çok Güzel Olacak” Türkiye’de her şey çok güzel olacak.” 

Yorum Yapın