CHP iktidara oturdu! İkinci Dutlulu dönemi başladı

Akhisar tarihinde ilk defa muhalefetin ele geçirdiğ

i Belediye’de CHP iktidar koltuğuna Besim Dutlulu ile oturdu.

Yüzde 55 ile Mahalli İdarele Seçiminin Akhisar galibi olan CHP, iyi park ile oluşturduğu milli ittifakin başarısı olarak tarihe not düşüldü.

Bu sonuca göre Besim Dutlu bugün mazbatasını alarak, makamına oturdu , böylece ikinci Dutlulu dönemi de resmen başlamış oldu.

Besim Dutlulu mazbatasını aldıktan sonra 14:30 da partiye gelerek, iyi partili ve CHP’li yönetim ve partililerle birlikte Belediye yürüdü. Dutlulu, milli egemenlik meydanında Atatürk heykeline çelen koyduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından belediyeye geçerek, Salih Hızlı’dan görevi devraldı ve makamına oturdu.

Salih Hızlı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu karşılayarak makam odasına devir teslim töreni düzenlendi. Devir teslim töreninde ilk olarak söz alan 2004-2019 tarihleri arasında Belediye Başkanlığı görevini yürüten Salih Hızlı, “tam 15 yıl önce bugün ben Sayın Erdoğan Kanburoğlu’ndan görevi devralmıştım. 15 yıl geçti, şimdi görevi Besim kardeşime, sayın Besim Dutlulu’ya yeni bakanımıza devrediyorum. İnşallah önce ailesine sonra Besim kardeşime ve Akhisar’ımıza hayırlı olsun inşallah. Cumhuriyet Halk Partisi camiamızı da kutluyorum, tebrik ediyorum başarılarından dolayı. Bundan sonra ben Akhisar’da yaşamaya devam edeceğim, eğer bana düşen bir şey olursa Besim kardeşim her zaman benimle ilişki kurabilir, ben de onu ararım. Çok zor ve onurlu bir göreve talip oldu. Allah yardımcısı olsun, Allah mahcup etmesin diyorum. Allah şehrimizi ve ülkemizi korusun, inşallah Besim kardeşim bu işin hakkını verecektir. Ben buna inanıyorum, kendisine başarılar diliyorum, sizlerin huzurunuzda” dedi.

Ardından görevi devralan Akhisar Belediye yeni Başkanı Besim Dutlulu, “Başkanım bizleri onurlandırdı, 15 sene boyunca bu şehre emeği oldu. Allah ondan razı olsun, sağolsun bize çok güzel bir belediye bıraktı. İnşallah biz de onun bıraktığı yerden elimizden geldiği kadar çalışacağız. Akhisar’da yaşayacak olmasına çok sevindim, inşallah bundan sonra sık sık görüşeceğiz. İnşallah da onun fikirlerinden engin tecrübelerinden faydalanacağız” dedi

Yorum Yapın