Akhisarlılar yazarına ilgisiz kaldı!

Akhisar kitap fuarına katılan Akhisarli yazar yanlız bırakıldı. Akhisarlilar, hemşehrileri olan ve  toplumsal konularin yazarı Gönül Çatalcali’ya ilgisiz kaldı. Yazdığı 8 kitabı ile Ege bölgesinde toplumsal konuların özelliklede  kadınlar üzerine yoğunlaşan konularıyla dikkati çeken Gönül Çatalcali ‘nitelikli insanların burada bulunması benim için önemlidir” dedi. 

Uzun yıllar sonra Akhisar’a gelerek kitap fuarında okuyucuları ile buluşan yazarın söyleşisine sadece tanıyan bir kaç kişi ve Akhisarli akrabalarının ilgi göstermesi ve belediye başkan yardımcılarının ilgisiz kaldi. 

Park içindeki Sinema salonunda okuyucuları ve akrabalarıyla buluşan Gönül Çatalcali, kadınların 1600 yıllarından günümüze gelişinde verdikleri mücadeleyi anlattı. ”Eşikte” ve ”Hamdusena sokağı kadınlari” kitaplarındaki anlatımlarını izleyicilerine aktaran Çatalcali, Eşikte kitabında 1955-60 yıllarındaki kadınların durumunu, son kitabi Hamdusena sokağında kadınlar eserinde de günümüzde kadınların durumunu anlatırken zorlandığını söyledi. 

Halen kadinlarimizin 1600-1800’li yıllarında verdiği mücadeleyi, 21. Yy da da vermeye devam ettiğini anlatan Çatalcali, erkekler tarafından kadına olan şiddetin artarak sürdüğüne değindi. Çatalcali, gelen sorulara verdiği cevabının ardından, fuar alanına geçerek  standda kitaplarını okuyucuları için imzaladı. Arif Arı

 

Yorum Yapın