”Akhisar’da Futbola siyasetin karıştırılması tribünsel ve şehirsel bölünmelere şahit olduk”

Yeşil Siyah Taraftar Derneği, Akhisarspor yönetim kurulu ve Akhisar Belediyesi arasında yaşanan sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Derneği basın sözcüsü Cengiz İlerigelen’in yaptığı basın açıklamasında, ”Sportif anlamda başarısız bir sezonu geride bırakan Akhisarsporumuzun kulüp yönetim kurulu ve Akhisar Belediyesi arasında tasvip etmediğimiz sorunlar yaşandığını ne yazık ki üzüntüyle izlemekteyiz” denildi.

”Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği olarak bizler Akhisar ve Akhisarspor sevdalıları; lig, sıralama ve başarı gözetmeksizin bu şehrin ve bu takımın her zaman destekçileriyiz” ifadesine yer verildiği açıklamada şöyle denildi:

”31 Mart Yerel Seçimlerinden bu yana devam eden kulüp ve belediye arasındaki anlaşmazlıklar Akhisarsporumuza gerek sportif gerekse takımın halk ile bütünleşmesine zarar vermektedir. Kulüp başkanımız Sayın Hüseyin Eryüksel’in kulübü bu noktalara kadar taşımasını takdir ettiğimiz gibi sezon başından bu yana sergilediği yanlış politikaların her zaman karşısında yer aldık. Futbola siyasetin karıştırılması sonucu tribünsel ve şehirsel anlamda bölünmelere üzülerek şahit olduk.”

 

Yorum Yapın