Akhisar’da bekçiler devriyede !

İçişleri Bakanlığı tarafından eski yıllarda görev yapan gece bekçileri dönemini tekrar başlatmasının ardından Akhisar’a atanan 14 bekçi bölümler halinde görev almaya başladı.

Uygulamaya konulan gece bekçiliği kapsamında  göreve başlayan bekçiler 2 vardiya halinde görev başında olacaklar. Polis memurlarına yardımcı olarak görev yapacak bekçilerin düdük sesleriyle Akhisarlılar kendilerini daha güvenli hissedecekler. Akhisarlılar  klasik gece bekçiliğini yeniden yaşamaya başlarken,  eskiden gece bekçilerinin haberleşme aracı olarak kullandıkları, düdük seslerini  tekrar işitmeye başlayacak.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri Amirliği’nden dağılan bekçiler, Akhisar’ın önemli caddelerinde ve insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde ağırlıklı olarak dolaşacaklar. Bekçiler, olası olayları önceden polis amirliklerine haberdar edecekler. Bekçiler, vardiyalar halinde görev yapacaklar. 

Polis armasını taşıyan kıyafetlerinin rengi daha önce olduğu gibi kahverengi ve armanının üzerinde polis yerine bekçi yazısı yer alırken, elbisenin üzerinde de bekçi yazısı yer alıyor. Önceden bekçiler,  sadece düdük ve silah taşırken, şimdi cop ve telsiz de taşımaya başladılar. 

Yorum Yapın