Akhisar ‘Millet İttifakı’nda başkan yardımcılığı çatlağı çıktı! İyi Parti siyah çelenk bıraktı

31 Mart Yerel Seçimlerine CHP ile birlikte Millet İttifakı olarak giren İyi Parti belediye başkan yardimcili konusunda anlaşmazlık çıktı. Anlaşmazlık ‘Millet İttifaki’ni çatlatti.

İyi Parti bugün  önce CHP binası önünde açıklama yapmak istedi tepki üzerine açıklama belediye binası önüne alındı. 

İyi Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kindiroglu belediye binası önünde yaptığı basın açıklamasında ortaya çıkan anlaşmazlığı özetleyerek şunları söyledi:

‘Millet ittifak ortağımız CHP’ nin oylarını arttırdığına şahit olduk. Seçim sürecinde teşkilatlarımız ve meclis üyesi adaylarımız maddi manevi her imkanlarını ortaya koyarak canla başla çalıştılar ve Millet İttifakı olarak Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde Belediye Başkanlıklarını kazandık. Yunusemre, Köprübaşı ve Şehzadeler ilçelerimizde ise % 1’in altındaki farklarla seçimi kaybettik.İYİ PARTİ ve CHP İl Başkanları 31 Mart Yerel Seçimiyle ilgili karşılıklı bir protokol imzalayarak Meclis üyeliği sıralaması ve seçimin kazanılması durumunda Belediye Başkan Yardımcılığı konularında  bu protokole göanlaşmışlardır.”

” Yapılan bu protokole Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerimizde uyulduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Ancak Akhisar ilçemizde üzülerek bu protokol şartlarının yerine getirilmediğine şahit olmaktayız” diyen Kindiroglu, şöyle devam etti:

”Akhisar’ da seçimlere girilirken CHP’ nin tüm isteklerini İttifak ruhuna ters düşmemek ve seçimi kazanmak adına kabul ettik.  Adaylarımız seçim kampanyası boyunca hiç aralık vermeden CHP ile birlikte çalıştılar. sağlamıştır. Akhisar Belediye Başkanının 18 Temmuz 2019’ da sosyal medya üzerinden yaptığı talihsiz açıklama ile İlçe teşkilatımıza söz hakkı doğmuştu ancak Belediye Başkanı, yaptığı hatanın farkına varıp İttifak ruhuna zarar verecek bir girişimde bulunmaz ümidiyle sessizliğimiz koruduk. 10.09.2019 tarihli Akhisar Belediyesi 3. Belediye Başkan Yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır büyük emek verdiğimiz ittifakın, ortağa verilen sözün tutulması yerine yakın arkadaşların makama oturtturulması şeklinde siyasi etiğe ve dürüstlüğe sığmayan bir uygulamayla sarsıldığını belirtmek isterim. Sorun yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütü’ nü kınıyorum. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ve seçmenleriyle demokrasi ve ülkenin hayrı için yaptığımız ittifakın devam ettiğini belirtmek istiyorum.”

Yorum Yapın