Akhisar Berberler odası ‘haksız rekabet davası açamak’ istiyor!

Kuaför esnafının sorunlarını dile getiren Oda Başkanı Zekeriya Açıkgöz, fiyat düşürerek haksız rekabet yaratılmasının mesleklerini zor durumda bıraktığına vurgu yaparak, yüksek tutardaki masrafları nedeniyle oda olarak haksız rekabet davası açmak istediklerini söyledi. 

Kayıt dışı çalışan Suriyeli berberlerin yarattığı sıkıntılardan da bahseden oda başkan Açıkgöz, sorunların çözümü için destek istedi.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Akhisar Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek oda başkanı Zekeriya Açıkgöz ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Odayı  ziyaret ederek burada açıklamalarda bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, berber esnafının sorunları diğer esnaf ve sanatkarların sorunlarından farklı olmadığını belirterek, CHP olarak bunları sık sık Meclis kürsüsünden dile getiriyoruz.

Kayıt dışı çalışan Suriyeli esnafın yarattığı haksız rekabet bir taraftan fiyatları düşürürken, diğer taraftan vergi ve prim yükü altında ezilen ve artık geçimini sağlayamayan esnafın dükkanını kapatmasına neden olmaktadır. Bu sorun artık sadece ekonomik değil yaşamsaldır.

Toplumsal ve iktisadı hayatın en önemli unsuru olan esnafın sorunlarının çözümü ortak akıl ve partiler üstü bir politikayla el birliği ile çözülmelidir, ifadelerine yer verdi

Yorum Yapın