Akhisar Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını yarın yapacak

Akhisar Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını yarın saat 16.00’da yapacak. 

Akhisar Belediye Başkanlığını 31 Mart’ta yüzde 55 oy oranıyla seçimi kazanarak koltuğa oturan Besim Dutlulu’nın başkanlığında toplanacak meclis 32 üye ile toplanacak. 

Meclis, başkanlık divanı, komisyonları ve başkan yardımcılarını belirlemek için oylama yapacak. 

13 maddeyle toplanacak..

Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapılacak toplantının ilk gündem maddesinde meclis katipliği ve belediye meclis başkan vekili seçimi yapılacak. İkinci gündem maddesinde ise 3  encümen üyesi seçimi yapılacak.

Üçüncü gündem maddesinde ise İhtisas Komisyonlarına üye seçimi yapılırken dördüncü gündem maddesinde ise meclis toplantı tarihinin belirlenmesi yer alacak. Beşinci gündem maddesinde 2018 yılı faaliyet raporu okunacak ve altıncı gündem maddesinde ise belediye meclis başkan ve üyelerinin huzur hakkı ödemeleri görüşülecek.

Yedinci gündem maddesinde Belediye Başkan Yardımcılarının aylık ödenekleri ve sekizinci gündem maddesinde ise memurların sosyal denge sözleşmesi belirlenecek. 9.gündem maddesinde Denetim Komisyonu raporu okunurken, 10. gündem maddesinde Zeytin İhtisas OSB Müteşebbis heyeti oluşturulacak. 11.Gündem maddesinde tarihi kentler birliğine üye seçimi yapılırken 12.gündem maddesinde ise Türk Dünyası Belediye Birliği’ne üye seçimi yapılacak. 13.Gündem maddesinde Yağlı güreş düzenleyen kentler birliği üye seçimi yapılırken 14.gündem maddesinde Ege belediyeler birliğine üye seçimi yapılacak. Son gündem maddesinde ise imar evrakları yer alacak.

Yorum Yapın