İyi parti tartışmayı tırmandıriyor! Bu kez belge ortaya koydu

İyi Parti ile Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu arasında karşılıklı olarak süren başkan yardımcılığı konusu, İyi Parti’nin bugün Dutlulu’nun açıklamasına cevap vererek sürdü. Bu kez İyi Parti, meclis üyeleri arasında yapılan oylama tutanağı ve yönetim kurulunda alınan kararın belgelerini komuoyuna açıklayarak iddialarını desteklemeye çalıştı.

İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Kindiroglu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada;”Akhisar Belediye Başkanı ve CHP Milletvekili A.Vehbi Bakırlıoğlu’nun gerçekleri yansıtmayan açıklamalarına cevaben” denilerek yapılan yazılı açıklamada şunkara yer verildi:

1. Belediye Başkanı çoğunluğun kararıyla hareket ettiklerini, demokrasiye inandıklarını söylemiş, işte tam bu noktada Belediye Başkanı ile ters düşmekteyiz. Çünkü demokratik talepte bulunan biziz, zorbalık yapan Belediye Başkanı ve CHP İlçe örgütü. İYİ PARTİ İlçe Teşkilatı olarak hem yönetim kurulumuzda hem de Belediye Meclis grubumuzda Belediye Başkan Yardımcısı olarak partimiz adına kimin olacağını demokratik bir şekilde oyladık ve bu oylamaların tutanaklarını Başkan’a ilettik. Ama, Belediye Başkanı bize zorbalıkla oylamada çıkmayan bir ismi dayatmak istedi, biz de demokrasiden taviz vermeyerek bunu kabul etmedik. İşte asıl mesele burada başladı. İYİ PARTİ’ de ayrılık varmış gibi göstermeye çalıştılar ama imzalı tutanaklar bunun tam tersini gösteriyor.
2. Milletvekili Bakırlıoğlu, Belediye Başkanının bir isim önerdiğini ve o ismin kabul edilmediğini söylemiş. İYİ PARTİ’ nin temsilcisini önermek Belediye Başkanına mı kalmış, bizde CHP’ li Belediye Başkan Yardımcıları için öneri yapsaydık aynı şekilde değerlendirecekler miydi? Sonuçta seçimi kazanan ittifakın bir parçası da İYİ PARTİ değil mi? Sayın vekilimizi demokrasi ve adalet kavramlarına ters düşen bu açıklamalarından dolayı kınıyoruz.
3. CHP İlçe Örgütü, Belediye Başkanı ve Milletvekilinin dayatmaları tam da Bakırlıoğlu’ nun dediği gibi en baştan başladı. Bizim önerdiğimiz meclis üyesi adaylarımıza sürekli itiraz ettiler. Tanımadıkları kişileri suçladılar. Ancak biz nasıl CHP’ nin meclis üyesi adaylarına müdahale etmediysek onların da etmemesi gerekirdi. Buna rağmen ittifak ruhuna sahip çıkmak için bugüne kadar şikayet etmedik, kol kırılır yen içinde kalır dedik. Ancak yaşanan son olaylar partimizin kurumsal yapısına zarar verecek seviyeye ulaştığı için bu durumu kamuoyu ile paylaştık.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Öte yandan İyi Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz da yaşanan tartışmaya bir açıklama yaparak dahil oldu. Süreci anlatana, Eryılmaz problemin siyaseten olmadığını, sözünü tutmayan kişilerden kaynaklandığını belirtti.

 

Yorum Yapın