Bir Esnafın Akhisar’da örnek davranışı! Sosyal proje yapti.50 Çocukla 3 ay geçirdi

Market Sahibi Kadir Yıldız.. Akhisar Hacıishak Mahallesinde 50 çocuğun katılımıyla yaz tatili başlangıcında sonuna kadar sportif ve kültürel etkinliklerle onlara güzel bir tatil geçirmelerine öncülük etti. 

Sosyal projede, kimi kitap okuma etkinliği, kimi zaman spor etkinliği, kimi zaman kahvaltıda buluşarak hoş vakit geçirmelerine öncülük etti. Sosyal proje, okulların açılmasına bir gün kala birbirinden güzel yarışmalar ve oyunlarla tamamlanırken, Akhisar’da örnek bir etkinlikte tamamlanmis oldu.  

Çocukları çok seven Esnaf Kadir Yıldız kendinin hazırladığı programa çocuklara kitap okutarak başlattı. Yıldız Market Duvarına Dart Oyunu asarak yarışma düzenledi. Devamında Yoğurt yeme içinde sakızı bulma yarışı, Halat çekme, Yumurta taşıma oyunu Çuval yarışı sekerek düzenledi. Ve dereceye girenlere ödüller verdi.

Gönlünce eğlenen mahalledeki çocuklar hem hediyelerle ödüllendirilirken hem de unuttukları oyunları yeniden yaşamanın keyfini çıkardılar. 

Evam Market Sahibi Kadir Yıldız kendisinin hazırladığı programla ilgili şunlar belirtti:

”Okulların kapanması ardından mahalledeki çocuklarımızı toplayıp 3  ay boyunca haftanın 2 günü kitap okuma, 2 günü satranç oyunu, 2 günü test çözümü yapıldı. Bir günde çevre temizliği gerçekleştirildi. Dükkânımızın önünde kitap okuduk Çoğu hiç kitap okuma alışkanlığı yoktu ilk kez okuyanlar oldu onlarla Market Duvarına Dart Oyunu asarak yarışma düzenledik.Devamında Yoğurt yeme içinde sakızı bulma yarışı, Halat çekme, Yumurta taşıma oyunu Çuval yarışı.  İş yerimle ilgili Çalıştığım Firmalarımız gıda katkisinda bulundular ave bunlar bir çanta içinde tüm çocuklara dağıttık. Firmalara Destek oldukları için çok teşekkür ediyorum. Yarışma sonunda Dereceye girenlere hediyeler verdik.Ardından Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ya gittik destek istedik. Ozellikle çocuklarımızın oynayacağı futbol sahası sözü aldık. Bu arada ailelerde bu yaptığımız etkinliklerden mutlu oldu. Hepside ayrı ayrı destekledi. Amacım çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması Mahallemiz kırsal mahalle çocuklarlımızın eğlence aktivitesi yok. Bu gibi etkinliklerle çocuklarımız çevre duyarlılığı kazandı.Çocuklariniz Akhisar Huzurevini’ deki yaşlılarımızı bile  ziyaret ettiler. Yaşlıya, hayvana, doğaya sahip çıkan birer birey olmaları için herkes destek olmalı diyorum. Ayrıca örnek olarak bir kağıdı bile yere atmıyorlar. Okuma çalışmasını düzenli şekilde yapan 40 çocuğumuza, Türkiye Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneğinin verdiği 70 TL’lik kırtasiye çeklerini verdik. Bu etkinliklerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Yorum Yapın