Akhisar’da Ramazan pidesinin 250 gr 2 TL satılacak

Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men yaptığı açıklamada, Ramazan ayı içerisinde 250 gramlık ramazan pidesinin 2 liradan satılacağını açıkladı.

Men açıklamada, ”Ramazan ayında kültürümüzün simgesi olan pide fiyatlarımızı bu yılda hem halkımızı hem tüketicimizi hem fırıncımızı gözeterek, herkesin ulaşması açısından 250 gr pideyi 2 TL olarak belirledik” dedi.

2019 yılı ocak ayı itibariyle hammadde girişinde çok büyük bir fiyat artışı oldugunu belirtten Men; “Örnek verecek olursak, un fiyatları 70 TL’den 120 TL gibi rakamlara,maya fiyatı 50’den 100 gibi rakamlara, susam 10 TL gibi bir rakamdan 22 TL gibi bir rakama ulaşmıştır. Ayrıca elektriğe %37, doğalgaza %35 zam gelmiştir. Biz buna rağmen şuanda uyguladığımız fiyatı %20 civarında tutmak zorunda kaldık” ifadelerine yer verdi.

Men aciklamasini şöyle sürdürdü: “Çünkü bizim amacımız ramazan ayı güzel bir ay tüm vatandaşlarımızın pide fiyatlarındaki çok ciddi rakamları göz önünde bulundurarak, Ankara-İstanbul gibi bütün şehirler için fiyat alırken biz 2 TL aldık. Önemli olan fakir fukaranın halkımızın pide almasını sağlamış olduk. Bu yüzden 2019 yılında uygulayacak olduğumuz fiyat 250 gr pide 2 TL olarak belirledik. Hayırlısı olsun.Umarım ramazan ayı boyunca bütün halkımızın ihtiyacını karşılayabiliriz.Ayrıca 30 gün içerisinde herhangi bir olumsuzluk vermeme adına tedbirlerimizde aldık.Ramazan ayının 1.günü hazırlanarak halka sunacağız.Yaklaşık hafta içi 130 bin civarında,cumartesi-pazar iş yerlerinin kapalı olmasından dolayı 110 bine düşüyor. Pide 90-110 arası değişiyor. Pide çok satılınca ekmek satışlarımız 60 bine düşüyor.”

Yorum Yapın