‘Toprağın Sırrı’ Çini Sergisi açıldı

Akhisar Belediyesi öncülüğünde kurulan ve Akhisar Halk Eğitim Merkezi destekleri ile sürdürülen Sanat Atölyesinde eğitim gören Çini Kursiyerlerinin sergisi açıldı.

Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde ‘Toprağın Sır’rı’ temasiyla açılan  Çini Sergisi Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tınazlı ve Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem’in konusmalari ile ziyaretçilere acildi.

Kursta çocukların da bulunması renkli görüntülere sahne olduğunu ifade eden Çini Atölyesi Usta öğreticisi Berna Kocabaş, “Bu yıl dördüncüsünü açacağımız çini sergimizi tüm misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz. Sergimize katılan kursiyerlerimiz bu yıl ilk kez kursumuza gelen özellikle de çocuklarımız da yer almaktadır. Anneleri ile birlikte gönüllerinden geçenleri fırçalarına yansıttılar. Çocuklarımızın bir çoğu fırçaların dünyasında kendilerini buldular. Herkesin fırçasına sağlık” dedi.

Alınteri sonucu olarak güzel bir serginin ortaya çıktığını ifade eden Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem, “Berna Kocabaş ve öğrencileri tarafından tertip edilen toprağın sırrı çini sergisine hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Öncelikle anneleri ve kursiyerleri, velileri ve öğreticileri kutluyorum. Her zaman diyoruz ya, emek, alınteri ve başarı el ele gezermiş. Önemli bir söz bize göre, gerçekten uzun bir emeğin ve alınterinin sonucu olarak böyle bir iş ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu emeği ve alınterini ortaya koyan başta usta öğreticimiz Berna Kocabaş’a, onun gece gündüz demeden çalışan kursiyerlerine, sevgili öğrencilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” sozleriyle konusmasini tamamladi. 

El emeği göz nuru ürünlerin sergisini açmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tınazlı da konuşmasında şunlara degindi:

“Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlediğimiz bu kurslara özellikle Süleyman Erdem beyin gösterdiği büyük çabadan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ardından bugün açılışını yapacağımız kursumuzun el emeği göz nuru ürünlerini birazdan izleyeceğimiz değerli kursiyerlere ve bütün bunları gerçekleştiren ve tertip eden değerli öğretmenimiz Berna hanıma bir kez daha teşekkür ediyorum.”

 

Tınazlı sözlerini;”Eski belediye hizmet binasını restore edip bu alanı sanat atölyeleri için tasarlayacağız” diyerek tamamladı.

Ardından sergi açılış kurdelesi katılımcı kursiyer çocukların da katılımı ile kesilerek gerçekleşti.

Yorum Yapın