Zeytinliova Dutlulu ile seçim atmosferini yaşadı!

Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu’yu, Zeytinliova mitinginde yüzlerce vatandaş Türk bayrakları ile karşıladı.
Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Zeytinliova Mahallesi’nde mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Davul ve zurnaların çaldığı ziyarette, mahallenin gençleri havai fişek ve meşaleler eşliğinde ‘Akhisar’ın umudu Besim Dutlulu’ sloganları atarak Dutlulu’ya desteklerini gösterdi. Dutlulu’yu dinlemeye gelen yüzlerce kişilik kalabalık cep telefonları ile canlı yayın yaparak aileleri ve dostları ile de bu anları paylaştı.
“BU SÖZLER BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR”
31 Mart seçimlerinin bir yerel seçim olduğuna dikkat çeken Besim Dutlulu, projeleri ve yapacağı hizmetleri yetersiz olan adayların bunu siyasete çekmeye çalıştığını ifade etti. ‘Herkesin Belediye Başkanı olmak istiyoruz’ diyerek sözlerine başlayan Dutlulu, “Biz seçim çalışmalarımızda gittiğimiz yerlerde sadece yapacağımız hizmetleri anlatıyoruz. Projelerimizi halka tanıtıyoruz. Ama bir şeyi yapmıyoruz. İnsanları o şöyledir, bu böyledir, o şu partiden, bu şu partiden diye bölmüyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Çünkü biz herkesin belediye başkanı olmak istiyoruz. Akhisarlıların gönüllerine girerek, onlara hak ettikleri hizmetlere kavuşturmak istiyoruz. Siyaset için değil, hizmet için bu yola çıktık. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi ya da ittifak halinde olduğumuz İYİ Partili kardeşlerimden değil, AK Parti’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş ağabeylerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden de destek istiyorum. Çünkü bizim Akhisar’a verilmiş bir sözümüz var. Bu söz hizmet sözü, daha çok çalışma sözü, Akhisar’a hak ettiği değeri yeniden kazandırma sözüdür. Sizler bize destek olursanız, bu sözler bizim boynumuzun borcudur.”
“ZEYTİN ÜRETİCİMİZ HAK ETTİĞİ GELİR SEVİYESİNE KAVUŞACAK”
Akhisar’da tarımı canlandırmak için destek politikaları üreteceklerini söyleyen Besim Dutlulu, yurt içi ve yurt dışı pazar sahalarını canlandıracaklarını belirterek şu şekilde konuştu: “Son ekonomik kriz bize şunu açıkça gösterdi; üretmeliyiz, tarıma destek olmalıyız. Ancak bu sayede güçlü olabiliriz. Mutlaka devletimiz bu konuda önlemler alacaktır ama biz Akhisar Belediyesi olarak çiftçimizin her zaman yanında olacağız. Tarım için destek politikaları üreteceğiz. Akhisar Belediyesi bünyesinde, Tarımsal Kalkınma Müdürlüğü kuracağız. Bu müdürlük ile sizlerin kuracağı kooperatiflere tam destek olacağız. Bu kooperatiflerin gelişmesini sağlayarak, ürünlerinizin yurt içi ve yurt dışı pazarlanmasını sağlayacağız. Artık zeytinimizin ve zeytinyağımızın kıymeti, tüm Türkiye’de hatta dünyada bilinecek ve zeytin üreticimiz hak ettiği gelir seviyesine bizler ile beraber ulaşacak.”

Yorum Yapın